Jeansowe spodnie – praktyczne wskazówki, jak o nie dbać

Jeansowe spodnie to podstawowy element garderoby damskiej, jak i męskiej. Można z nimi stworzyć wiele ciekawych stylizacji, nie tylko na co dzień. Jednak może się zdarzyć, że jeans bardzo szybko przestanie dobrze wyglądać i spodnie będą nadawać się jedynie do wyrzucenia. Jak o nie zadbać, żeby temu zapobiec?

Wstrzymaj się z pierwszym praniem

Kupując nowe jeansy, pewnie zastanawiasz się, kiedy jest odpowiedni moment na pierwsze pranie. Wrzucenie ich do pralki od razu po odpięciu metek nie jest najlepszym pomysłem. Z pierwszym praniem spodni należy się wstrzymać, aby mogły najpierw odpowiednio ułożyć się na ciele i dopasować do sylwetki – czasem trwa to kilka tygodni. Żeby zapobiec blaknięciu koloru, warto przed wypraniem zamoczyć jeansy w zimnej wodzie z dodatkiem octu i soli. https://bluestilo.com/spodnie-jeansowe-damskie

Odświeżanie spodni

Jeansowe spodnie należy prać jak najrzadziej, ale to nieco utrudnia zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Na szczęście można je odświeżać w inny sposób, np. rozwiesić na świeżym powietrzu lub na lekko rozgrzanym grzejniku. Za sprawą ciepła z materiału powinien zniknąć nieprzyjemny zapach papierosów czy gotowanych potraw. Jeansy trzeba wyprać, jeśli pojawią się na nich plamy.

Instrukcja prania jeansowych spodni

Kiedy wypranie jeansowych spodni będzie już koniecznością, należy zastosować się do kilku ważnych wskazówek. Przed wrzuceniem do bębna powinno się je obrócić na lewą stronę, a potem wybrać program z niską temperaturą. Do prania najbezpieczniej jest używać delikatnych detergentów, bez substancji wybielających w składzie – to zapobiegnie wyblaknięciu koloru. Jeśli masz granatowe jeansy, musisz prać je osobno i w zimnej wodzie, w ich przypadku ryzyko zafarbowania pozostałych ubrań jest największe. https://bluestilo.com/spodnie-jeansowe-tommy-jeans-damskie

Do płukania spodni można dodać odrobinę octu, to dodatkowo zmniejszy ryzyko utraty koloru. Wilgotne jeansy najlepiej suszyć na świeżym powietrzu lub suszarce, ale nie bezpośrednio na słońcu. Jeśli równo je rozwiesisz, późniejsze prasowanie nie będzie konieczne. Trzeba pamiętać, że wysoka temperatura negatywnie wpływa na wygląd jeansowych spodni, mogą się nawet skurczyć.

Źródło: https://bluestilo.com

Leave a Reply