Co zrobić, aby lakier do paznokci długo się trzymał?

Marzysz, aby starannie wykonany makijaż paznokci, utrzymał się nawet kilka tygodni? Denerwuje Cię stale odpryskujący lakier? Nie cierpisz codziennego malowania? Zastosuj się do kilku prostych zasad, a lakier pozostanie na Twoich paznokciach w stanie nienaruszonym nawet przez 2-3 tygodnie.

Najpierw starannie odtłuść płytkę paznokcia za pomocą zmywacza bez acetonu. Następnie pomaluj je bazą pod lakier. Ten wielofunkcyjny preparat wygładzi płytkę paznokcia, nawilży ją i przedłuży trwałość lakieru. Kiedy baza wyschnie, pomaluj paznokcie kolorową emalią. Wybierz lakier dobrej jakości. Sprawdź na opakowaniu, jaką trwałość deklaruje producent. Najlepszym wyborem będzie tutaj tak zwany lakier hybrydowy. Jest on bardzo odporny, nie odpryskuje i wygląda pięknie przez ponad 2 tygodnie. Niezależnie od rodzaju lakieru, który wybrałaś, najlepiej nałóż dwie ciemnie warstwy preparatu. Kiedy lakier wyschnie, nałóż na niego ciemniutką warstwę preparatu utwardzającego.

Tak wykonany manicure przetrwa bardzo długo. Pamiętaj, aby w ciągu dnia nie moczyć długo dłoni w wodzie i wszelkie prace domowe wykonywać zawsze w gumowych rękawiczkach. Dzięki temu Twoje paznokcie zachowają piękny wygląd na długo.